Anasayfa İletişim
 
BİLGİLER
İç hastalıkları Medikal Onkoloji
Genel Tanıtım

Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı, resmi olarak 2009 yılında Dr. Sadettin KILIÇKAP’ın devlet hizmet yükümlülüğü kapsamında üniversitemize atanmasıyla İç Hastalıkları Anabilim Dalına bağlı olarak kurulmuş olsa da, 2008-2009 yılları arasında Dr. Birsen YÜCEL tarafından kemoterapi hizmeti verilmeye başlanmıştır.
Daha sonra, sırası ile Dr. Nalan BABACAN, Dr. Metin ŞEKER, Dr. Nedim TURAN, Dr. Bülent ÇETİN ve Dr. Semiha URVAY hastanemiz Tıbbi Onkoloji Bilim Dalına atanmışlardır. Ayrıca 2010-2016 yılları arasında Dr. Turgut KAÇAN ve Dr. Aykut BAHÇECİ Tıbbi Onkoloji yan dal eğitimlerini tamamlayarak Tıbbi Onkoloji uzmanı olarak atanmışlardır.
Günümüzde ise bir öğretim üyesi (Doç. Dr. Nedim TURAN) ve çok sayıdaki İç Hastalıkları araştırma görevlisi tarafından Tıbbi Onkoloji hizmet verilmektedir. Tıbbi Onkolojinin kendisine ait 15 yataklı servisi ile hastalara her türlü destek tedavi (torasentez, parasentez vs) verilmektedir.
Ana binadan ayrı ve iki katlı olarak inşa edilen Onkoloji Merkezinde hem Tıbbi Onkoloji hem de Radyasyon Onkolojisi poliklinik hizmeti sunulmaktadır. Onkoloji Merkezi olarak adlandırılan bu ünitenin içinde, Radyasyon Onkolojisine ait Linac ve Tomoterapi cihazlarının yanı sıra Tıbbi Onkolojiye ait ayaktan kemoterapi hazırlama ve uygulama üniteleri bulunmaktadır.
Ayrıca hastanemiz bünyesinde bulunan refakatçi otelinden hasta yakınları uygun ücret karşılığında otelden yararlanabilmektedir.
Tıbbi Onkoloji olarak, güncel rehberlere uygun olarak dünya standartlarında her türlü kanser için tetkik ve tedavi (kemoterapi, hedefli tedaviler, immünoterapi vs) uygulanmakta ve gerektiğinde diğer branşlardan alanında uzman hekimlerin bir araya gelmesiyle oluşturulan hasta konseyleri yapılarak, hastaların multidisipliner bir yaklaşımla tedavilerine karar verilmektedir.
 

  Tasarım ve Kodlama:C.Ü.Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi Bilgi İşlem