Anasayfa İletişim
 
- Hastaneniz Pediatri Yoğun Bakım Ünitesi ve Anne Odaları Açıldı (14.09.2011)

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde kurulan Pediatri Yoğun Bakım Ünitesi ile oluşturulan anne odaları düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı ve işadamı Mustafa Sarılar tarafından tefrişatı yaptırılan anne odalarının açılış töreninde konuşan CÜ Rektörü Prof. Dr. İlyas Dökmetaş, pediatri servisinde hasta yakınlarının kalabilecekleri bir yerlerinin olmadığını belirterek, "Yıllardan beri hasta yakınları, bu alan içerisinde, dışarıda bankların üzerinde, bazen odalarda ve yerlerde yatıyorlardı. Şu anda 15 yataklı, ihtiyaç halinde 20 yatak kapasitesine de artırılabilecek bir oda hazırlandı. Burada pediatri servisinde çocukları yatan annelerimiz kalıp, çocuklarını yakından takip edebilecekler" dedi.
CÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gökhan Köylüoğlu ise pediatri servisine 8 yatak kapasiteli bir yoğun bakım ünitesi açtıklarını ifade ederek, "Nereden bakarsanız 60 tane anne çocuğunun yoğun bakım tedavisi için buraya geliyor. Bunların bir çoğuna kalacak yer bulamıyorduk veya iyi şartlarda yer bulunamıyordu. Şimdi bu imkanla anneler çok büyük bir rahatlığa kavuşmuş oldular" diye konuştu.
Anne odalarının tefrişatını üstlenen işadamı Mustafa Sarılar da bu tür faaliyetlerin iş adamları için lüks değil, gereklilik olduğunu düşündüğünü söyledi. Sarılar, annesi Güldane Sarılar'ın hayrına anne odalarını oluşturduklarını belirtti.
Rektör Dökmetaş, katkılarından dolayı Sarılar'a plaket takdim etti.

 TÜM HABER ve ETKİNLİKLER
  Tasarım ve Kodlama:C.Ü.Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi Bilgi İşlem