Anasayfa İletişim
 
- Organ Nakli ve Beyin Ölümü Sempozyumu (21.04.2010)

Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesinde “Organ Nakli ve Beyin Ölümü Sempozyumu” düzenlendi.

Cumhuriyet Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi hekimlerine yönelik olarak Dr. Hikmet Boran Konferans Salonu’nda Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından sempozyum düzenlendi. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Organ Nakli Merkezi Op. Dr. Ata Bozoklar, “Potansiyel Donör Organizasyonu” Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Anestezi ve Reanimasyon Anabilim Dalı Doç Dr. Arash Pirat’ın katıldığı sempozyumda “Yoğun Bakımda İleri Donör İzlemi” konusu ele alındı.

Sempozyuma İl Sağlık Müdürü Dr. Vakkas Özmercan, Numune Hastanesi Başhekimi Dr. İsmail Yılmaz, Sivas Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Davut Vecdi Ersöz, Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Şencan, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Gökhan Köylüoğlu ve il genelindeki hastane hekimleri ve çalışanları katıldı.

Açılış konuşması yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Vakkas Özmercan, Organ bağışı konusunun öneminden bahsederek, “Böyle bir organizasyonun ilimizde yapılıyor olmasından dolayı mutluyuz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.
 


TÜM HABER ve ETKİNLİKLER
  Tasarım ve Kodlama:C.Ü.Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi Bilgi İşlem