Anasayfa İletişim
 
- Hastanemiz güvenlik görevlilerine "İletişim Becerileri" konulu eğitim verildi (02.02.2012)

Hastanemizde güvenlik hizmetlerindeki kaliteyi arttırmak, geliştirmek, iletişim konusundaki bilgileri beceriye dönüştürebilmek ve karşılaştığı problemlere çözüm bulabilme becerilerini geliştirmek amacıyla Sosyal Hizmet Uzmanı Feride Çağlar ve Kalite Sorumlusu Şule Aydın tarafından "İletişim Becerileri" konulu eğitim verildi.

Eğitime Hastane Başmüdürü Rahmiye Gültekin, Hastane Müdürü Nevran Yalman ve güvenlik görevlileri katıldı. Başmüdür Rahmiye Gültekin ve Hastane Müdürü Nevran Yalman iletişim konusundaki bilgi ve deneyimlerini güvenlik personelleriyle paylaştı.
Eğitimde Sosyal Hizmet Uzmanı Feride Çağlar iletişim nedir? Sözlü ve Sözsüz iletişim Becerileri, Beden Dili, Dinleme, Ben Dili-Sen Dili, İş Yerinde İletişim ve Empati konularında teorik bilgiler verdi. Kalite Sorumlusu Uzm. Hemşire Şule Aydın tarafından ise etkili iletişimi engelleyen faktörler, günlük hayatımızda iletişim kazalarını engellemenin yöntemleri ve çözüm yolları, personele bire bir uygulamalar yaptırılarak konuya aktif katılımları sağlandı. Eğitim çalışmasına hastane yönetimi ve personeli yoğun ilgi gösterdi.
 TÜM HABER ve ETKİNLİKLER
  Tasarım ve Kodlama:C.Ü.Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi Bilgi İşlem