Anasayfa İletişim
 
- Hastane Afet Planı (HAP) Eğitimi (29-30 Mart 2010)

Cumhuriyet Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi idarecilerine Dr. Hikmet Boran Konferans Salonu’nda İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Bakanlığı HAP eğitmeni Özlem Tuncer, Numune Hastanesi HAP eğitmeni Canan Uçar Yenihayat, İl Sağlık Müdürlüğü HAP eğitmeni Nigar Öztürk, C.Ü.Tıp Fakültesi Hastanesi Müdür Yardımcısı Nevran Yalman tarafından Hastane Afet Planı konulu eğitim verildi. Eğitime İl Sağlık Müdürü Dr. Vakkas Özmercan Hastane Başhekimi Prof. Dr. Gökhan Köylüoğlu,  Hastane Başhekim Yardımcıları Prof. Dr. Cengiz Aydın, Doç.Dr. İlker Toker, İşletme Müdürü Serhat İçağasıoğlu, Hastane Başmüdürü Rahmiye Gültekin ve birim şefleri katıldı.

Açılış konuşması yapan Hastanemiz Başhekimi Prof. Dr. Gökhan Köylüoğlu,  “ Hastanede Afet Planlama çok önemli bir konu. Ne yazık ki ne zaman başımıza geliyor o zaman önlemimizi alıyoruz. Sağlık Bakanlığı’nın da zorunlu kıldığı ‘Hastane Afet Eğitimine’ kişisel olarak içtenlikle sahip çıkmak istedim. Emeği geçen herkese teşekkür ederken iyi bir eğitim semineri geçirmenizi diliyorum” dedi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Vakkas Özmercan, hastane başhekiminin anlatmış olduğu anektotdan yola çıkarak konunun önemine değindi. Özmercan, “Hastanelerde yaşanabilecek afetlere karşı başından tedbirlerimizi alırsak daha az kayıplarla sonuçlanmış olur. Organizasyonu gerçekleştiren personellerimize teşekkür ederim” dedi.
İki gün devam eden eğitimler tatbikatla son buldu.


TÜM HABER ve ETKİNLİKLER
  Tasarım ve Kodlama:C.Ü.Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi Bilgi İşlem