Anasayfa İletişim
 
-Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi Başhemşireliği tarafından kurumumuza yeni atanan hemşireler için genel oryantasyon eğitimi düzenlenmiştir(17-18 Eylül 2012)

Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi Başhemşireliği tarafından kurumumuza yeni atanan hemşireler için genel oryantasyon eğitimi düzenlenmiştir. Bu program ile kuruma uyum sürecinin hızlandırılması amaçlanmaktadır. Oryantasyon programının ilk gününde Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Okay BULUT, Başhekim Prof.Dr. Ferhan CANDAN, Başmüdür Rahmiye Gültekin, Başhemşire Ergül Koçak  ve hastane yöneticilerinin katılımıyla Program açılışı yapılmıştır.Oryantasyon programı çerçevesinde; Kalite Yönetim Direktörü Uzm. Hem. Şule AYDIN “Hastane Tanıtımı ve Hastanede Uyulması Gereken Kurallar,’’ “Kalite Otomasyon Kullanımı’’ “C.Ü. Hastanesi Hasta Güvenliği Uygulamaları,” Hasta Memnuniyeti”,Başhemşire Yardımcısı Deniz KOÇ “Hemşirelik Hizmetleri İşleyişi, Kayıt ve Formlar ”, Personel Daire Başkanı Adnan TAŞKIN “Özlük Hakları”, Bilgi İşlem Personeli Ahmet ALAGÖZ “Hastane Otomasyon Kullanımı”, Hasta Hakları Birimi’nden Egemen KOÇ “Hasta Hakları, Hasta Hakları Kurulu ve işleyişi”, Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Meral KELLECİ “İletişim”, Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. M. Gökhan GÖZEL “Çalışan Güvenliği Uygulamaları ve Standart Önlemler”, Enfeksiyonları Kontrol Hemşiresi Şermin İNAL tarafından “El Hijyeni ve Atık Yönetimi” konularında eğitimler verilmiştir.
Eğitim sonrası, göreve yeni başlayan hemşireler ‘’Oryantasyon eğitiminin verimli olduğunu, kuruma uyum sürecinde kendilerine katkı sağlayacağını ifade ederek, Hastane Yönetimine katkılarından dolayı teşekkür ettiler.

 TÜM HABER ve ETKİNLİKLER
  Tasarım ve Kodlama:C.Ü.Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi Bilgi İşlem