Anasayfa İletişim
 
"Organ Bağışı" konulu panel.

 

Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Dr. Hikmet BORAN Konferans Salonunda hastanemiz başhekimliğince “Organ ve Doku Nakli” konulu panel düzenlendi. Panele Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyeleri ve çok sayıda sağlıkçı katıldı.  Hastanemiz başhekimi Prof. Dr. Ferhan CANDAN’ın moderatörlüğünü yaptığı panelde Göğüs Cerrahisi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Organ Ve Doku Nakli Koordinatörü Doç. Dr. Aydın NADİR “Organ ve Doku Nakli”,Pediatrik Nefrolog Uzm. Dr. Demet EĞLENOĞLU ALAYGUT ise “Böbrek Nakli” konularında konuşmacı olarak yer aldı.
 
Açılış konuşmasını yapan hastanemiz başhekimi Prof.Dr. Ferhan CANDAN, “Organ Bağışı ülkemizde ve dünyada kendini gündemde tutan bir sorun. Biz sağlıkçılar olarak bu konudaki duyarlılığımızı göstermek ve gündemde tutmak adına bir panel düzenledik. Birçok kişi organ bağışında bulunmak istiyor fakat bunun gerçekleşmesi için bazı koşulların uygun olması gerekiyor. Organ bağışının önemine değinerek, organ bekleyen hastalarımızın hayata döndürülmesi konusunda yardımcı olacağız.” dedi.
 
Panelde, Doç. Dr. Aydın NADİR, ‘Organ bağışı nasıl yapılır’, ‘Organ bağışı dini açıdan uygun mudur’, ‘Nereye organ bağışı yapılabilir’ konularında bilgiler verdi. Doç.Dr. Nadir, “Bırakacağınız en güzel miras yapacağınız organ bağışıdır” sözleriyle konuya vurgu yaptı.
 
Uzm. Dr. Demet EĞLENOĞLU ALAYGUT ise çocuklarda böbrek hastalıkların tanısını, tedavi yöntemleri, ve böbrek nakli olan hastalar ve yaşam kalitesi hakkında bilgiler verdi.
TÜM HABER ve ETKİNLİKLER
  Tasarım ve Kodlama:C.Ü.Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi Bilgi İşlem