Anasayfa İletişim
 
- Üniversitemiz Öğretim Üyelerinin Uluslararası Başarısı

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) öğretim üyelerinden Prof. Dr. Mustafa Turan ve Doç. Dr. Bektaş Tepe’nin çalışması ilaç geliştirme alanında dünyanın saygın veritabanlarından birisi olan Global Medical Discovery-Target Selection Team tarafından izleme altına alındı.

CÜ Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Turan ve Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bektaş Tepe tarafından Tıbbi ve Aromatik Bitkiler, Etken Maddeler ve Kanser Hücre Hatları üzerine yürüttükleri “Sivas Sarımsağı’nın (Allium sivasicum), Göğüs Kanseri Hücre Hatları Üzerindeki Anti-Tümöral Etkisi (Antitumoral effects of Allium sivasicum on breast cancer in vitro and in vivo)” başlıklı çalışması, Global Medical Discovery-Target Selection Team’in gelecek ay yayınlanacak olan sayısında geniş yer verilecek. Aylık yaklaşık olarak 365 bin kişiye ulaşan Global Medical Discovery, her biri alanında dünya devi olan 40'ı aşkın ilaç firmasına hizmet sunmaktadır.

Prof. Dr. Mustafa Turan ve Doç. Dr. Bektaş Tepe’nin biyoaktif doğal bileşikler üzerindeki çalışmaları devam etmekte olup, halihazırda elde edilmiş olan yeni veriler önümüzdeki günlerde yayınlanacaktır.
 

TÜM HABER ve ETKİNLİKLER
  Tasarım ve Kodlama:C.Ü.Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi Bilgi İşlem