Anasayfa İletişim
 
Hastanemiz eczanesi yenilendi.
Hastanemizin eczane birimi yapılan yeniliklerle yeni yerine taşındı. Açılışa Hastane Başhekimi Prof. Dr. Ferhan Candan, Başhekim Yardımcıları Prof. Dr. Hakan Alagözlü, Prof. Dr. Levent Özdemir, Doç. Dr. Ekber Şahin, Hastane Başmüdürü Rahmiye Gültekin ile hastane yöneticileri katıldı. Eczane sorumlusu Prof. Dr. Hakan Alagözlü yeni eczanenin kalite standartlarına uygun bir şekilde düzenlendiğini belirterek şunları söyledi:
İlaçların bulunduğu alanlara salon tipi klimaların yerleştirilmesi ile eczane iklimlendirilmesi yapıldı. Böylece eczane deposu içerisindeki ısı-nem kontrol altına alınarak ilaç stabilitesinin korunması sağlandı. Soğuk zincir ilaçlarının saklandığı büyük soğuk deponun ve market kısmında bulunan buzdolabının yenilenmesi ile soğuk zincir ilaçlarının depolama alanı yaklaşık üç kat büyütüldü. Saklama koşulları açısından farklılık gösteren ilaçlar için uygun raf ve kapaklı dolap sistemleri yapıldı. Eczane depolarına yerleştirilen çelik raflar sayesinde depolarda ilaçların daha düzenli istiflenmesi ve kontrolünün daha sağlıklı yapılması sağlandı. Kapalı kilitli şeffaf kutular alınarak servislere ilaçların güvenli bir şekilde taşınması sağlandı. Ayrıca bu kutuların konulacağı her servise ait bir bölme bulunan  dolaplar yapıldı. Eczacı odaları ve personel dinlenme odası yenilendi”
Hastanemiz Başhekimi Prof. Dr. Ferhan Candan ise yapılan yeniliklerle daha iyi hizmet verileceğini ve bu tür çalışmaların devam edeceğini söyledi.
 


TÜM HABER ve ETKİNLİKLER
  Tasarım ve Kodlama:C.Ü.Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi Bilgi İşlem