Anasayfa İletişim
 
Kansersiz Yaşama Doğru, Sivas Günleri adlı eğitim semineri.
Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde “Kansersiz Yaşama Doğru, Sivas Günleri” adlı eğitim semineri başladı.
CÜ Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı, Kanserle Yaşam ve Dayanışma Derneği (KAYADER), Sivas Meme Hastalıkları Derneği ile Tıbbi Entelektüel Düşünce Topluluğu’nun ortaklaşa düzenlendiği  ”Kansersiz Yaşama Doğru, Sivas Günleri” Hikmet Boran Salonu’nda başladı.
17-18 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan eğitim seminerinin açılış programına CÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gökhan Köylüoğlu, öğretim üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile doktorlar katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan KAYADER Başkanı Prof. Dr. Sema Arıcı, 4 yıl önce derneklerinin hastaların talep ve beklentileri doğrultusunda kurulduğunu belirterek, “Kanser gençlerde de ortaya çıkmaya başlayan bir hatalıktır. Kanser teşhisi almış hastaları tedavilerinde yalnız bırakmamak, toplumu bilinçlendirmek için çaba sarf ediyoruz. Bu savaşta onların yalnız olmadıklarını hissettirmeye çalışıyoruz.” diyerek derneklerinin çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Sivas Meme Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Şahande Elagöz ise programda emeği geçenlere teşekkür etti.
Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gökhan Köylüoğlu ise yaptığı konuşmada eğitim seminerinin asıl amacının toplumda meme kanserine karşı farkındalık yaratmak ve hastalıkla ilgili bilinç oluşturmak olduğunu dile getirerek “Programın amacına ulaşmasını diliyor emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı  Prof. Dr. Ayhan Koyuncu,  meme kanseri konusunda dünya çağında kabul gören çalışmalara imza atan Prof. Dr. Vahit Özmen ile Prof. Dr. Atilla Soran’ın özgeçmişlerini okudu.
Daha sonra oturum başkanlığını Prof. Dr. Fahrettin Göze’nin yaptığı “Türkiye’de ve Dünya’da Meme Kanseri” adlı oturuma geçildi.


TÜM HABER ve ETKİNLİKLER
  Tasarım ve Kodlama:C.Ü.Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi Bilgi İşlem