Anasayfa İletişim
 
12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü etkinlikleri.
12 Mayıs Dünya hemşireler günü etkinlikleri 11 Mayıs Cumartesi günü Şuğul Vadisi, Darende Somuncu Baba gezisiyle başladı.
 12 Mayıs Pazar günü ise etkinlikler kapsamında ilk olarak Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. 13 Mayıs Pazartesi müzik dinletisiyle başlayan “Binyıl Kalkınma Hedefleri” konulu panel Prof. Dr. Ferit Koçoğlu, Prof. Dr. Kafiye Eroğlu, Prof. Dr. Mukadder Mollaoğlu’nun katılımıyla yapıldı. Ardından kokteyl eşliğinde poster sunumları tartışıldı.
17 Mayıs Cuma günü T.H.D Başkanı Prof. Dr. Saadet Ülker’in konuşmacı olarak katıldığı “Sağlıkta Dönüşüm Programı ve Hemşirelik” konulu konferans gerçekleştirildi. Düzenlenen satranç turnuvasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Aynı günün akşamı C.Ü. çok amaçlı salonda düzenlenen hemşirelik balosu ile hemşireler günü kutlamaları sona erdi. Baloya Sivas Valisi Zübeyir Kemelek ve eşi, Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa İlter ve eşi, Belediye Başkanı Doğan Ürgüp ve eşi, C.Ü Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık, C.Ü Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ferhan Candan ve yardımcıları, öğretim üyeleri ve bölüm dekanları, , Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mukadder Mollaoğlu, Başhemşire Ergül Koçak ve yardımcıları ile Sivas’ta sağlık alanında görev yapan hemşireler katıldı.
Baloda konuşma yapan Kutlama Komitesi Başkanı ve Başhemşire Ergül Koçak, etkinliklerde emeği geçen herkese teşekkür etti.TÜM HABER ve ETKİNLİKLER
  Tasarım ve Kodlama:C.Ü.Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi Bilgi İşlem