Anasayfa İletişim
 
ÇEVRE GÜNÜ PROGRAMI DÜZENLENDİ.

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesi Müdürlüğü tarafından “5-12 Haziran Çevre Günü ve Çevre Koruma Haftası” nedeniyle program düzenlendi.
Dr. Hikmet Boran Konferans Salonu’nda düzenlenen programa Başhekim Prof. Dr. Ferhan Candan, Başhekim Yardımcıları Prof. Dr. Levent Özdemir, Doç. Dr. Ekber Şahin, Hastane Müdürü Nevran Yalman, öğretim üyeleri ve hastane personeli katıldı.
Program Yücel Yalman ve Muharrem Ulucan’ın saz çalıp türkü söylemesi ile başladı.
Hastane olarak çevre düzenlemesi ve korunması konusunda gerekli çalışmaları yürüttüklerini dile getiren Hastane Müdürü Nevran Yalman, “2013 yılında hastanemiz bahçesinde bulunan kurumuş, kanserleşmiş 6 ağacı can ve mal güvenliğini de düşünerek kestik. Bunların yerine 700 adet gül, 29 adet ladin, 10 adet topak asya ve çok sayıda çeşitli süs bitkisi dikimini gerçekleştirdik. Hastane çevremizde çalışmalarımız devam ediyor. Bu etkinlikte emeği geçen ve bizlere destek olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
Çevre Mühendisi Necla Dilara Atalay’ın Çevre Bilinci konulu sunumunun ardından hastane personellerinden Mikail Aslancıl kendi yazdığı çevre konulu şiiri okudu.
Program hastane çevresinde yürütülen çevre düzenleme ve koruma çalışmalarına katkı sağlayan firma yöneticileri ve hastane personeline plaket takdimi ile sona erdi.TÜM HABER ve ETKİNLİKLER
  Tasarım ve Kodlama:C.Ü.Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi Bilgi İşlem