Anasayfa İletişim
 
HASTANEMİZDE MR (MANYETİK REZONANS GÖRÜNTÜLEME) CİHAZI HİZMETE AÇILDI. 24.09.2013

 Hastanemiz Radyoloji Anabilim Dalı’na kazandırılan  yeni MR (Manyetik Rezonans Görüntüleme) cihazının açılış  töreni yapıldı.

Radyoloji Bölümü’nde gerçekleşen açılış törenine Rektör Prof. Dr. Faruk Kocacık, Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Vekili Prof. Dr. Okay Bulut, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Ferhan Candan, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Semih Ayan, Başhekim Yardımcıları Prof. Dr. Levent Özdemir, Doç. Dr. Ekber Şahin, Doç. Dr. İlker Toker, Radyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Orhan Solak, hastane yönetimi, öğretim üyeleri ile sağlık çalışanları katıldı.

Açılış töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Faruk Kocacık  ”İnşallah yeni MR cihazımız ilimizdeki hastalara acil şifalar getirecektir. Bu cihaz sayesinde hekimlerimiz tanılarını daha hızlı ve sağlıklı koyarken, hastalarımız ise başka yerlere gitmekten kurtulacak ve kaliteli sağlık hizmeti alacaklardır. MR cihazının hastanemize ve ilimize kazandırılmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Firma yetkililerine de teşekkür ediyor hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Hastane Başhekimi Prof. Dr. Ferhan Candan ise yeni MR cihazı ile hastaların rahat bir nefes alacaklarını ifade ederek  ”Hastanemizde uzun süreli randevular,  iki üç hafta içinde normal olarak günlük çekim aşamasına gelecektir. Tabi mevcut randevularımızı eritmemiz gerekiyor. Hocamızla bunu programlayarak en kısa zamanda günlük çekimlere ulaşmak istiyoruz.” dedi.

Radyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Orhan Solak cihazla ilgili bilgi vererek  ”Ekstra çekimlerin dışında tüm çekimlerin yapıldığı tam donanımlı bir cihaz. Bizim bu cihazı mümkün olabildiği kadar geciken hastaların  sayısını azaltmak için,  günde 16 saat çalıştırarak sayıyı  azaltmayı,  hatta tamamen bitirmeyi hedefliyoruz. Günde 55 hastamız var. Bunu raporlamayla hızlandırdıktan sonra uzun süreli ve sorunlu çekimler çözümlenmiş olacaktır. MR cihazının Sivas’a ve Üniversitemize hayırlı  olmasını temenni ediyorum” dedi.

 TÜM HABER ve ETKİNLİKLER
  Tasarım ve Kodlama:C.Ü.Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi Bilgi İşlem