Anasayfa İletişim
 
Hastanemizde 100 sağlık personeli göreve başladı.
 Hastanemiz  tarafından kurumumuza yeni atanan sağlık personelleri için genel oryantasyon eğitimi düzenlendi. Bu program ile kuruma uyum sürecinin hızlandırılması amaçlanmaktadır. Dr. Hikmet Boran Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen Oryantasyon programının ilk günündeRektör Prof. Dr. Faruk Kocacık, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz ve Prof. Dr. Okay Bulut, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Ferhan Candan, Başhekim Yardımcıları Pof. Dr. Levent Özdemir, Doç. Dr. Ekber Şahin ve Doç. Dr. İlker Toker, Hastane Başmüdürü Rahmiye Gültekin, Başhemşire Ergül Koçakve hastane yönetimi, öğretim üyeleri ile sağlık çalışanlarının katılımıyla program açılışı yapıldı.
 Açılış programında konuşanRektör Prof. Dr. Kocacık insanın bulunduğu yerin önemli olduğuna dikkat çekerek “Bulunduğu yer önemli ama birlikte olduğu insanlar daha da önemli. Sivas güzel bir şehir, insanları adı üstünde yiğido olan bir şehir. Yaşadıkça güzellikleri kendiniz fark edeceksiniz. Bunun için çalışma koşulları daha önemli. Arkadaşlarımız burada size her türlü konuda yardımcı olacak. Çalışma koşullarınız önemli. Rahat bir ortamda çalışmanız bizim görevimiz. Bunu yaparken elbette sizin de aynı niyetle hareket etmeniz gerekiyor. İnanın bunu yaparken hasta memnuniyeti fazla olur. Ben kendimi bir hasta olarak düşündüğümde ilk karşılaştığımız kişiler bana nasıl davranırsa oradan çıkışta bende öyle hareket edeceğim. Eğer hemşire bana bir kadavra gibi değil de bir insan gibi davranırsa inanın Yüzde 50 iyileşmiş oluyorum. Sizin de bu anlayışla her gelen hastaya güler yüzle, size yakışan bir biçimde yaklaşacağınıza inanıyorum. Mesleğinizde başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.
Başhekim Prof. Dr. Ferhan Candan ise C.Ü. Hastanesi’ni sürekli geliştirdiklerini ifade ederek “Bu sağlık kalitesini hekimlerimizle birlikte siz hemşirelerimiz ve sağlık personellerimiz yapmakta. Dolayısıyla bizim öncelikli hedefimiz sizlerin hasta memnuniyetini arttırıcı girişimleriniz, sizin de mutluluğunuz olarak yansıyacaktır. Çünkü çalışma barışı sizleri de etkileyecektir. Bu kadroyla biz 500 hemşirenin üstüne çıktık. Hepinize başarılar diliyorum” dedi. Hastane Başmüdürü Rahmiye Gültekin ise “Zaman içinde sizlerin çalışma koşullarını iyileştirmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Ben çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi. Başhemşire Ergül Koçak konuşmasında oryantasyon programının 2 gün süreceğini ifade ederek “Bu iki gün içinde kurumu tanıma, kurumun değerlerini, anlayışını bilmeyi size vurgulamak istiyoruz. Biliyorsunuz hastaneler, kurumun memnuniyetini çok üst düzeyde etkileyen merkezlerdir. Halk hizmet aldığı yerin çalışmasını çok önemsemektedir. Benim başhemşireniz olarak sizden tek ricam hasta, hasta yakınlarını hizmet sunduğunuz kişileri kurumumuzdan memnun uğurlamanız” dedi. Konuşmaların ardından Rektör Prof. Dr. Kocacık ve beraberindekiler, hemşirelerle tanışarak sohbet etti.
 
Oryantasyon programı çerçevesinde Sağ. Bilimleri. Fak. Hemşirelik Bölümü Öğr. Üyesi. Doç.Dr. Meral KELLECİ “Hasta Kabulü Ve Hemşirelikte Bakım Kavramı”, Personel Daire Başkanı Vedat COŞKUN “Özlük Hakları”, Enf. Kont. Hem. Filiz ŞAHİN “Enfeksiyonlarda Standart Önlemler ve El Hijyeni”, Hemşire Fatma UNGAN “Çalışan Sağlığı”, Kalite Eğitim Sorumlusu Yasemin ŞENGÜL “Hastane Tanıtımı – Uyulması Gereken Kurallar”, Kalite Direktorü Uzm. Hem. Şule AYDIN “Kalite Otomasyon, Hasta Güvenliği",   Çevre Mühendisi Elmas Hümeyra ŞİMŞEK “Atık Yönetimi”, Sivil Savunma Birimi Teknikeri İskender TAVUKÇU “ Yangın Güvenliği “,Süpervizör Meral İşkey EVCİ “Kayıt”, Başhemşire Ergül KOÇAK “Başhemşirelik İşleyişi “, Periton Diyaliz Hemşiresi Lale AKKAYA “Sosyal Komite İşleyişi Hakkında Bilgilendirme” konularında eğitimler verildi.Eğitim sonrası, göreve yeni başlayan sağlık çalışanları oryantasyon eğitiminden memnun kaldıklarını, kuruma uyum sürecinde kendilerine katkı sağlayacağını ifade ederek, hastane yönetimine katkılarından dolayı teşekkür ettiler.
 

TÜM HABER ve ETKİNLİKLER
  Tasarım ve Kodlama:C.Ü.Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi Bilgi İşlem