Anasayfa İletişim
 
Anne adaylarına sertifika töreni.
Hamile Eğitim Merkezi Gebe Eğitim Programı 7. Dönem kursiyerleri törenle sertifikalarını aldılar. Törene C.Ü Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ali ÇETİN, C.Ü Kadın Hastalıkla ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Meral ÇETİN, Başhemşire Yasemin İLTER katıldı. Katılımcılar eğitimin önemine değinerek, gelecek nesillerin sağlıklı anne ve bebeklerden oluşması için tüm gebelerin bu eğitimden geçmesi gerekliliği vurgulandı
Sertifika dağıtım programında konuşan Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Hamile Eğitim Merkezi Eğitim Hemşiresi Meral KARATAŞ, anne adaylarının hamilelik, doğum ve doğum sonrası karşılaşacakları durumlar hakkında bilgi edinmelerini sağlamak amacıyla bu programı düzenlediklerini ifade etti.
KARATAŞ, anne adaylarına gebelik dönemi, anne sağlığı, gebelikte beslenme, doğum ve loğusalık süreci, doğuma hazırlık ve doğum, doğum sonrası bebek bakımı ve aile planlaması konularında 7 haftalık eğitim verdiklerini belirterek, kurs sonunda anne adaylarının sertifika almaya hak kazandığını belirtti.
Sertifika alan anne adayları ise eğitimi düzenleyenlere teşekkür etti.
 

TÜM HABER ve ETKİNLİKLER
  Tasarım ve Kodlama:C.Ü.Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi Bilgi İşlem