Anasayfa İletişim
 
Hastanemizde Gastroenteroloji Endoskopi Ünitesi Ve ERCP Merkezi Açıldı.
Cumhuriyet Üniversitesi  (CÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji yeni Endoskopi Ünitesi ve ERCP Merkezi yapılan törenle hizmete açıldı.
Açılışa, Rektör Prof. Dr. Faruk Kocacık, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Erkul, Hastane  Başhekimi Prof. Dr. Ferhan Candan, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Semih Ayan, Başhekim Yardımcıları Prof. Dr. Hakan Alagözlü, Prof. Dr. Levent Özdemir,  Doç. Dr. Ekber  Şahin, Doç. Dr. İlker Toker, hastane yönetimi ile sağlık çalışanları katıldı.
Merkezin açılışının ardından konuşan Rektör Prof. Dr. Kocacık, “Özellikle ben bu birimde görev yapacak arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Onlara büyük iş düşüyor. Hepsine sonsuz güveniyorum. Hastalarımıza güzel hizmetler verecekler. Şehrimize bölgemize yenilik katacaklar. Şimdiden onların yaptığı hizmetlere  teşekkür eder halkımıza da sağlıklı gelecekler diliyorum” dedi.
Hastane Başhekimi Prof. Dr. Candan ise konuşmasında Gastroenteroloji Bilim Dalında ayda 400-500 civarında endoskopi yapıldığını söyledi. Ayrıca ERCP’ nin sağladığı imkânları dile getirerek “hepimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Başhekim Yardımcısı ve Gastroenteroloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hakan Alagözlü ise konforlu ve üst düzey hizmet verebilmek adına  Gastroenteroloji Endoskopi Ünitesi  ve ERCP  Merkezini yeni yerinde açmış bulunuyoruz. ERCP, safra yolu ve pankreas hastalıklarının tanı ve tedavisinde kullandığımız bir teknik. ERCP kapalı sistemle ameliyat şekline dayalı. Yeni aldığımız cihaz  “C kollu digital seyyar röntgen cihazı” üst düzey görüntüleme ve rezolusyona sahip. Bu sistem bizim ERCP yapmamıza çok yardımcı oluyor. C kollu digital röntgen cihazı ile olay anında anlık filmler ve görüntüler elde ederek ERCP yöntemi ile safra yolları taşlarının çıkarılmasını sağlıyoruz veya safra yollarına stent takıyoruz.  Dolayısıyla C kollu digital röntgen cihazının üst düzey görüntülemesi bize ERCP’de çok faydalı oluyor ” şeklinde konuştu. Ayrıca “hastaların dinlenmesine yönelik yeni ve ferah mekanlar elde ettik. Bu mekanlarda hastalar sağlıkla ilgili videolar izleyerek hastalıkları konusunda bilgilendirilecekler” dedi.TÜM HABER ve ETKİNLİKLER
  Tasarım ve Kodlama:C.Ü.Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi Bilgi İşlem