Anasayfa İletişim
 
Basın Toplantısı
Hastanemiz Başhekimi Prof. Dr. Gökhan Gökçe, hastanemizde düzenlediği basın toplantısında, hastanede yapılan çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Başhekim Gökçe, dönem içerisinde hastanenin çok acil olan sorunlarına el attıklarını belirterek, bu konular üzerinde acil önlem planı hazırlamak için yapılan çalışmalarda son aşamaya gelindiğini kaydetti.

"YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ GÜÇLENİYOR"

"Biz öncelikli olarak yoğun bakım yataklarımızın kapasitesini artırarak bu konuda hizmet alan hasta sayınısın artırılması için çalışmalar yaptık. Yer konusunda hastalarımızın yaşamış olduğu mağduriyetlerin önüne geçildi" şeklinde konuştu. Ayrıca yeni bir yoğun bakım ünitesi planlaması yaptıklarını, bunun projelendirilip ihale aşamasına gelindiğini yetiştirilebilirse bu sene sonuna kadar yeni bir yoğun bakım ünitesinin hizmete gireceğini aktaran Prof. Dr. Gökhan Gökçe, böylece üniversite hastanesinin büyük bir sorununu çözmüş olacaklarını ifade etti.

"YANIK MERKEZİ, ÖNEMLİ MERKEZLERDEN BİRİ OLACAK"

Hastanedeki yanık merkezinin Türkiye'de önemli merkezlerden birisi olacağını kaydeden Başhekim Gökçe, "Yanık merkezinin iç dizaynının ve iç yapısı tamamlandığını,kısa sürede eğitim öğretim kadrosunun oluşturularak, elemanları da tamamladığı zaman bölgede en donanımlı yanık merkezi olarak kullanılacak." diye konuştu.

"TÜP BEBEK MERKEZİ GELİYOR"

Üniversite hastanemizin bir diğer sorunu da bünyesinde Tüp bebek merkezinin bulunmaması olarak açıklayan Prof. Dr. Gökhan Gökçe şöyle devam etti: Tüp bebek merkezi Sivas'ta yok, tüp bebek konusunda hastalar Kayseri'ye, Ankara'ya diğer illere gidiyor, bu sebeple bu sorunu gidermek için tüp bebek merkezini planlanıp projelendirdik. Bu merkezin çok kısa sürede ihalesi yapılacak sonra ise Tüp Bebek merkezi faaliyete geçecek, böylece Sivas'ta da bir tüp bebek merkezi olacak."


TÜM HABER ve ETKİNLİKLER
  Tasarım ve Kodlama:C.Ü.Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi Bilgi İşlem