Anasayfa İletişim
 
Organ Bağışı İçin Stant Açıldı.
03 -09 Kasım Organ Nakli Haftası etkinlikleri kapsamında Üniversitemiz Organ Nakli Merkezi tarafından Hastane Poliklinik girişi ve Merkezi Kafeterya önünde açıldı.
Stantları ziyaret eden akademik, idari personel, hasta, hasta yakınları ve öğrenciler Organ Bağışı ile ilgili stant görevlilerinden bilgiler alarak bağış ile ilgili form doldurdular.
Konuyla ilgili bilgiler veren Üniversitemiz Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı  Öğretim Üyesi Doç. Dr. Birkan Öztürk,  Türkiye’de Organ Nakli bekleyen 25 bin hasta olduğunu ifade ederek, “Türkiye Organ Nakli konusunda lider ülkeler arasında fakat bu canlı bağışlarda olan veriler. Şifa bekleyen hastalara bir umut olması için organ bağışının Türkiye’de daha da arttırılması gerekiyor. Bu nedenle ülkemizde her yıl 3-9 Kasım arası ‘Organ Nakli Haftası’ olarak kutlanılmaktadır. Bizde Organ Nakli Haftası münasebetiyle Üniversitemiz Uygulama ve Araştırma Hastanesi Poliklinik girişine ve Merkezi Yemekhanenin ikinci katına stant açmış bulunmaktayız” diyerek vatandaşları bu konuda bilinçli olmaya davet etti. 

TÜM HABER ve ETKİNLİKLER
  Tasarım ve Kodlama:C.Ü.Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi Bilgi İşlem