Anasayfa İletişim
 
MİKROBİYOLOJİ, PATOLOJİ ve BİYOKİMYA ANABİLİM DALI LABORATUVARLARI SAĞLIK BAKANLIĞI TARAFINDAN RUHSATLANDIRILDI.

09/10/2013 tarih ve 28790 sayılı Tıbbi Laboratuvarlar Yönetmeliği gereğince, mevcut tıbbi laboratuvarların 31/12/2015 tarihine kadar yönetmeliğe uyum sağlamaları ve ruhsat almaları zorunlu hale getirildi. Bu kapsamda Hastanemizde bulunan laboratuvarlarımıza ruhsat alabilmek için gerekli alt yapı çalışmaları tamamlanıp, teknik donanım sağlanarak ruhsat için Sağlık Bakanlığına müracaat edildi. Sağlık Bakanlığı adına İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri tarafından 18.06.2015 tarihinde Hastanemiz laboratuvarlarında değerlendirmeler yapıldı. Yapılan değerlendirme sonucunda Mikrobiyoloji, Patoloji ve Biyokimya laboratuvarlarına ruhsat verildi.

Hastanemiz Mikrobiyoloji AD., Patoloji AD. ve Biyokimya AD.’na Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan “Tıbbi Laboratuvar Ruhsatları” İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Demet Koçun ve Necmettin Çimen tarafından Hastanemiz Başhekimi Prof. Dr. Gökhan Gökçe, Mikrobiyoloji AD. Başkanı Prof. Dr. M. Zahir Bakıcı, Patoloji AD. Başkanı Prof. Dr. Şahande Elagöz, Biyokimya AD. Başkanı Yrd. Doç. Dr. Özlem Demirpençe’ye takdim edildi.

Başhekimlikte gerçekleşen ruhsat takdimine, Başhekim Yardımcıları Prof. Dr. Kenan Kaygusuz, Prof. Dr. Levent Özdemir, Başmüdür Rahmiye Gültekin ile Hastane Müdür Yardımcısı Şule Aydın katıldı. Başhekim Prof. Dr. Gökhan Gökçe “Ruhsatları almak için büyük bir emek sarfedildiğini ve emeği geçen herkese çok teşekkür ettiğini” belirtti.TÜM HABER ve ETKİNLİKLER
  Tasarım ve Kodlama:C.Ü.Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi Bilgi İşlem