Anasayfa İletişim
 
- Etkili İletişim (Kendini İfade Etme, Karşıdakini Anlama)” konulu eğitim (22-26 Ekim 2010)
Güvenlik Şirketi Çalışanlarına hasta ve hasta yakınlarıyla daha sağlıklı bir iletişim kurmalarının önemine dikkat çekmek amacıyla Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü Öğretim Görevlisi Sema BİÇER tarafından “Etkili İletişim (Kendini İfade Etme, Karşıdakini Anlama)”  konulu eğitim verildi.
Eğitime Hastane Başhekimi Prof. Dr. Gökhan KÖYLÜOĞLU, Hastane Başmüdürü Rahmiye GÜLTEKİN, İdari Birim Sorumluları, Güvenlik Şirketi Çalışanları katıldı.

   Öğretim Görevlisi Sema BİÇER ve Kalite Birimi tarafından ortaklaşa yaptıkları anket çalışmasıyla eğitime başlayan BİÇER,“İşimiz insan sağlığı. Dolayısıyla sürekli hastalarımızla iletişim kuruyoruz. Bu süreçte onlarla hastane çalışanlarının sağlıklı iletişim kurabilmeleri için hizmet içi eğitimlerinin önemlidir” dedi.

   Eğitimde kendini ifade etme, karşıdakini anlama ve etkili iletişim teknikleri hakkında  bilgiler  verildi. Etkili iletişimi engelleyen faktörler üzerinde durulan eğitimde günlük hayatımızda iletişim kazalarını engellemenin yöntemleri ve çözüm yolları üzerinde duruldu.

   Özellikle hastanelerde iletişimin çok önemli olduğu vurgulanan eğitimde, personele bire bir uygulamalar yaptırılarak konuya aktif katılımları sağlanmış oldu.

   Eğitim çalışmasına hastane yönetimi ve personeli yoğun ilgi gösterdi.
 
 

 
TÜM HABER ve ETKİNLİKLER
  Tasarım ve Kodlama:C.Ü.Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi Bilgi İşlem