Anasayfa İletişim
 
Hastanemizin Kalite Başarısı

     Hastanemizde Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından 2 Şubat 2017 tarihinde “Sağlıkta Kalite Standartları” açısından değerlendirme yapılmıştır.

       Değerlendirmede ameliyathane, acil servis, yoğun bakım, radyoloji, klinik ve poliklinikler, biyokimya, eczane, mutfak ve arşiv birimleri denetlenmiştir. Ayrıca bölümlerde hasta bakım hizmetleri, ilaç yönetimi, malzeme ve cihaz yönetimi, risk yönetimi, hasta deneyimi, sağlıklı çalışma yaşamı, eğitim yönetimi, güvenlik raporlama sistemi, bölüm bazlı ve klinik bazlı kalite göstergeleri açısından da değerlendirmeler yapılmıştır.  Değerlendirmeler neticesinde Hastanemiz örnek teşkil edecek şekilde büyük bir başarı örneği göstererek 100 tam puan üzerinden 94,5 puan almıştır. 

       Hasta odaklı yaklaşımın hedef alındığı, hasta güvenliği, çalışan güvenliği konularının ön planda tutullduğu "Sağlıkta Kalite Standartları" açısından  iyi bir noktada olduğumuzun göstergesi olan kalite puanımız, tüm çalışanlarımızın etkin katılımı ve ekip çalışması ile alınmıştır.
TÜM HABER ve ETKİNLİKLER
  Tasarım ve Kodlama:C.Ü.Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi Bilgi İşlem