Anasayfa İletişim
 
Hastanemiz Adli Tıp Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof.Dr. Fatma YÜCEL BEYAZTAŞ tarafından "Çocuk İstismarı ve İhmali" konulu eğitim Hikmet BORAN konferans salonunda düzenlenmiştir.

Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi Hikmet Boran Konferans Salonunda  17.05.2017 tarihinde saat 14:00'de Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Fatma YÜCEL BEYAZTAŞ; sağlık alanında farkındalığı ertelendiği için tanı konamayan, sosyal ortamda ört-bas edilen, üstü kapatılan, bahsedilmeyen, toplumun kanayan yarası olan "Çocuk İstismarı ve İhmali" konusunda Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi sağlık personeline bilgi ve deneyimlerini aktardı. Çocuk istismarından şüphelenilecek bulgulardan bahsedildi, böyle durumlarda yapılması gereken işlemler, kolluk kuvvetine ihbar yükümlülüğü anlatıldı. İstismarı önlemek için korunma tedbirleri, konuyla ilgili eğitim anlatılırken toplumdaki mitlere, yanlış inanışlara yer verildi. Ayrıca Prof. Dr. Fatma YÜCEL BEYAZTAŞ, istismara uğramış çocuğun mağduriyetini azaltmak için farkındalığın artırılmasının; sağaltım ve rehabilitasyon için multidisipliner bir yaklaşımın esirgenmemesinin; çocuğa daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşam tayini için sağlık-sosyal ve hukuk üçgeninin iyi korunmasının gerekli olacağına değindi. 
Sunumdan sonra katılımcılarla birlikte sohbet ortamında geçen etkinlik sırasında konuyla ilgili soru-cevap, değişik görüş, katkı sağlandı.


TÜM HABER ve ETKİNLİKLER
  Tasarım ve Kodlama:C.Ü.Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi Bilgi İşlem