Anasayfa İletişim
 
HASTANEMİZİN KALİTE BAŞARISI

Hastanemizde Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından 19 Eylül 2017 tarihinde “Sağlıkta Kalite Standartları” açısından değerlendirme yapılmıştır.

Değerlendirmede ameliyathane, acil servis, erişkin yoğun bakım, yenidoğan yoğun bakım, sterilizasyon, radyoloji, doğumhane, hemodiyaliz, mikrobiyoloji, bilgi işlem birimleri denetlenmiştir. Ayrıca bölümlerde hasta bakım hizmetleri, ilaç yönetimi, malzeme ve cihaz yönetimi, risk yönetimi, hasta deneyimi, sağlıklı çalışma yaşamı, hizmete erişim, güvenlik raporlama sistemi, doküman yönetimi, enfeksiyonların önlenmesi, otelcilik hizmetleri, tesis yönetimi, tıbbi kayıt ve arşiv hizmetleri ve bölüm bazlı kalite göstergeleri açısından da değerlendirmeler yapılmıştır. Değerlendirmeler neticesinde Hastanemiz büyük bir başarı örneği göstererek 100 tam puan üzerinden 92,59 puan almıştır.

Hasta güvenliği ve çalışan güvenliği konularının ön planda tutulduğu, hasta odaklı yaklaşımın hedef alındığı, "Sağlıkta Kalite Standartları" açısından iyi bir noktada olduğumuzun göstergesi olan kalite puanımız, tüm çalışanlarımızın aktif katılımı ve örnek teşkil edecek bir ekip çalışması ile alınmıştır.

 

TÜM HABER ve ETKİNLİKLER
  Tasarım ve Kodlama:C.Ü.Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi Bilgi İşlem