Anasayfa İletişim
 
Hastanemiz tarafından 2.Sivas Otoloji Toplantısı Hilton Garden Otelde Yapılmıştır.

SİVAS' ta  " 2. OTOLOJİ TOPLANTISI " 


Koordinatörlüğünü Prof.Dr.Nazım KORKUT ve Toplantı Başkanlığını Doç.Dr.E. Elif ALTUNTAŞ'ın yaptığı ‘Sivas 2.Otoloji Toplantı’’sı Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi KBB Hastalıkları Anabilim Dalı’nın ev sahipliğinde  Sivas Hilton Garden İnn Otelde başladı. 

Açılış töreninde Cumhuriyet Universitesi Tıp Fak. KBB ABD Başkanı Doç.Dr. E Elif ALTUNTAŞ, Politzer DERNEĞİ önceki Başkanı Prof.Dr Nuri ÖZGİRGİN,  Türk KBB ve BBC Derneği başkanı Prof.Dr.Mete KIROĞLU ve Otoloji ve Nörootoloji Başkanı Prof Dr Nazım KORKUT' un konuşmaları verdı. Ayrıca Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi dekanlığı ve Rektörlüğü adına da konuşmalar yapıldı.


Bilimsel programın ilk etkinliği Prof. Dr. Nuri ÖZGİRGİN'in "Tuba Östaki Sorunları ve Çozümleri" konferansı olarak gerçekleşirken hemen sonrasında Prof.Dr.Onur ÇELİK moderasyonunda yapılan " İletim tipi işitme kayıpları " panelinde Prof.Dr.Nazım KORKUT, Prof.Dr.Şinasi YALÇIN, Prof.Dr.Erol SELİMOĞLU, Doç.Dr.Orhan YILMAZ ve Yrd.Doç.Dr.Kasım DURMUŞ konuşmacıydılar..

Güzel bir öğle yemeği sonrası yapılan " Vertigo, Güncel Tanı ve Tedavi "  panelini Prof.Dr.Mete KIROĞLU yaparken konuşmacılar Prof.Dr.Nuri ÖZGİRGİN, Prof.Dr.Armağan İNESULU, Prof.Dr.Ali ÖZDEK, Prof.Dr.Mehmet SOMDAŞ, Doç.Dr.Elif ALTUNTAŞ ve Yrd.Doç.Dr.Mansur DOĞAN idi. 


Kahve arası sonrası "Kolesteatom Cerrahisi "panelini Prof.Dr.Tayfun KİRAZLI yaparken konuşmacılar Şinasi YALÇIN, Prof.Dr.Erol SELİMOĞLU, Prof.Dr.Ali ÖZDEK, yrd.Doç.Dr.Hakan DAĞISTAN ve Yrd.Doç.Dr.Adem BORA idi.

Koordinatörlüğünü Prof. Dr. Nazım KORKUT ve Toplantı Başkanlığını Doç. Dr. Elif ALTUNTAŞ’ın yaptığı ‘Sivas 2.Otoloji Toplantı’’sında konuşan Prof. Dr. Nuri ÖZGİRGİN ‘’Son yıllarda Cumhuriyet Üniversitesi tıp fakültesinin KBB bölümünce başlatılmış atılımların özellikle önceki yıllarla karşılaştırıldığında ne kadar önemli olduğunu görmekteyiz. Bölgeye getirilen bu aktivite takdirle karşılanmaktadır. Bu çabalara fikir babalığı yapan Prof. Dr. Nazım KORKUT ve bunu gerçeğe dönüştüren Doç. Dr. Elif ALTUNTAŞ’ ı kutluyorum’’ dedi.

Bilimsel bölüm  Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim YILDIZ'ın katılım ve teşekkür belgelerini vermesinden sonra Hilton İnn otelde yenilen akşam yemeği ile sona erdi.

 

 

TÜM HABER ve ETKİNLİKLER
  Tasarım ve Kodlama:C.Ü.Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi Bilgi İşlem