Anasayfa İletişim
 
Diyabetik Ayak Tedavi Yöntemleri ve Deneyimlerimiz Plastik Cerrahi, Ortopedi ve Tramvatoloji, Endokrinoloji, Enfeksiyon Hastalıkları Bölümlerinin Katılımıyla Olgu Tartışması ve Diyabetik Ayak Bakımı

3 Kasım 2017 tarihinde hastanemiz Hikmet BORAN  konferans salonunda Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi plastik rekonstrüktif estetik cerrahi tarafından düzenlenen toplantıya davetli konuşmacı olarak cerrahpaşa tıp fakültesi plastik rekonstrüktif estetik cerrahi A.D. emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Muzaffer ALTUNDAŞ  katılmış olup “Diyabetik Ayak Tedavi Yöntemleri ve Deneyimlerimiz” konulu sunum yapmıştır.

Plastic cerrahi ve diyabetik ayak plk. Hemşiresi Şeyda DOĞAN ın “diyabetik ayak bakımı ve önlenmesi” konulu sunumunun ardından plastic cerrahiden Dr. Umut Zereyak ve Dr. Burak DURMAZ ın sunumuyla ortopedi ve travmatoloji, endokrinoloji bölümlerinin katkılarıyla olgu tartışması yapılmıştır.

Toplantıda diyabet hastalarının ayaklarında çıkan yaraların ihmal edilmemesi gerektiği, yara oluşumunun engellenmesi için hasta ve yakınlarının ayak bakımı ve kan şekeri regülasyonu, komplikasyonları takip konusunda eğitilmesi gerektiği vurgulandı.

Diyabetik Ayak Tedavisi ve cerrahi yöntemleri konusunda Türkiye de alanında en önde gelen isim olan birçok cerrahi yöntemi tarifleyen davetli konuşmacımız Prof.Dr. Muzaffer ALTINDAŞ ın sunumu cerrahi açıdan ve konunun öneminin vurgulanması ve diyabet yarasının takibinin farklılıkları olduğunu göstermek adına çok öğretici olmuştur.

Toplantıya Plastic Cerrahi, Ortopedi ve Travmatoloji, Endokrinoloji, Aile Hekimliği, Enfeksiyon Hastalıkları bölümlerinden hekim, hemşire, yardımcı sağlık personeli, öğrenci gruplarının yoğun katılımı olmuştur.TÜM HABER ve ETKİNLİKLER
  Tasarım ve Kodlama:C.Ü.Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi Bilgi İşlem