Anasayfa İletişim
 
BAŞHEKİM PROF.DR.AHMET YILMAZ'IN 10-16 MAYIS ENGELLİLER HAFTASI İLE İLĞİLİ MESAJI

  

10-16 MAYIS ENGELLİLER HAFTASI

Ülkemizde engellilerimizin çok büyük bir kısmı toplumdan soyutlanmış evine kapanmış bir şekilde hayatlarını sürdürmek zorunda kalmaktadır. Toplum üzerinde yerleşmiş algı, çevresel, fiziki olumsuz şartların da engellileri evde kapalı kalmaya mahkûm etmiştir. Bu durum, gelişmiş bir toplum olmayı hedefleyen tüm ülkeler gibi Türkiye'nin de önemli bir yarasıdır.

Engelli vatandaşlarımızın yaşama sevincini paylaşarak onları toplumun her kesiminde görmek ve üreten bireyler haline gelmelerini sağlamak onlar için yapılması gereken en öncelikli işlerdendir.

Gerekli şartlar sağlandığında çok güzel işler ortaya çıkarmakta olan engelli vatandaşlarımız Devletin çıkarmış olduğu zorunlu engelli çalıştırma kanun ve yönetmelikler ile de günümüzde birçok iş alanında çalışarak ülke ekonomisine katkıda bulunmaktadırlar.

Onların bu çalışma azim ve sevinci, yaşama arzusu; sağlıklı vatandaşlarımıza örnek olması umuduyla tüm engelli vatandaşlarımızın ve çalışanlarımızın engelliler haftasını kutlar yaşam boyu sağlık ve esenlikler dilerim.

 

                                        Prof. Dr. Ahmet YILMAZ

                                                 Başhekim

TÜM HABER ve ETKİNLİKLER
  Tasarım ve Kodlama:C.Ü.Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi Bilgi İşlem