Anasayfa İletişim Site Haritası
 
Genel Tanıtım

     Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü’nün de bulunduğu kampus yerleşkesi içerisinde 88047m²lik alanda yer almakta olup, 7 blok ve 14 kattan oluşmaktadır. 1051 yatak kapasiteli hastanemiz başta Sivas olmak üzere Tokat, Erzincan, Yozgat ve diğer komşu illerden gelen hastalara hizmet vermektedir. Hastanemizde günlük ortalama  950 hasta tedavi görmektedir. 2009 yılı (01.01.2009-30.09.2009) verilerine göre hastanemizde 15792 cerrahi işlem gerçekleştirilmiştir. 28 Anabilim Dalı, 29 Poliklinik ile tedavi, eğitim ve araştırma çalışmalarını yürütmektedir.  Kampus içerisinde 2008 yılında açılan; 100 yatak kapasiteli Kardiyoloji - Kalp  Damar Cerrahisi Merkezi, 8 yatak kapasiteli Acil  Tıp Merkezi ve 50 yatak kapasiteli   Yoğun Bakım Ünitesi yeni binalarında hizmet vermektedir.


     Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, şehir merkezinden  30 km.  uzaklıktaki Sıcak Çermik mevkiinde hizmet vermektedir. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, 5 katlı olup 100 yatak kapasitelidir. Merkez bünyesinde Egzersiz Salonu, Röntgen Odası, 2 adet Poliklinik, 10 adet  Tedavi Odası bulunmaktadır. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne başvuran hastalar için, hekim kontrolünde tedaviler, seanslar halinde fizik  tedavi ve kaplıca tedavisi hastanın durumuna göre 3 haftalık kürler halinde uygulanmaktadır.


     Hastanemizde hizmet veren bölümlerimizin çoğu, bölgesel olarak ilk ve tek olarak hizmet vermektedir. Radyasyon Onkolojisi Merkezi de bölgemizde bir ilk olmuştur.
 

  Tasarım ve Kodlama:C.Ü.Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi Bilgi İşlem