x
x

HASTANELER

Anasayfa HASTANELER Onkoloji Merkezi

 • Onkoloji Merkezi

  Genel Tanıtım

  Genel Bilgiler

  Cumhuriyet Üniversitesi yerleşke içerisinde yer alan Radyasyon Onkolojisi Merkezi 2007 yılında açılmıştır. Merkezimiz. 1860 m2 kapalı alanı, 2 katlı, 12 kemoterapi koltuğu kapasitesiyle bölgemizde bir ilk ve tek olmuştur.

  Artık kanser hastalarımız şehir dışına gitmeden tedavi için Cumhuriyet Üniversitesi Radyasyon Onkoloji Merkezimizden faydalanabilmektedir

  Radyasyon Onkolojisi Bölümümüzde kanser tanısı almış hastaların tedavi ve takibi modern tıbbın gerektirdiği gelişmiş teknik olanaklardan yararlanılarak yapılmaktadır. Kliniğimizde uygulanan radyoterapi hizmetlerinin yanında, deneyimli ve sertifikalı hemşirelerce, gündüz ayakta kemoterapi hizmeti ve destek tedavisi de verilmektedir
  Kanser tedavisi genellikle cerrahi, radyoterapi ve kemoterapiden oluşan, ilgili disiplinlerin eşgüdüm içinde çalışmasını zorunlu kılan bir tedavi yaklaşımını gerektirmektedir.
  Bölümümüze tedavi olmak üzere gönderilen veya doğrudan başvuran hastalar anabilim dalımız öğretim üyeleri ve araştırma görevlileri tarafından muayene edilip, laboratuar ve radyolojik tetkikleri, ameliyat ve patoloji raporları incelenerek değerlendirilir. Tedavi edilmesinin uygun olduğuna karar verildiğinde, hastaya gerekli bilgi verilerek, tedavi hazırlığı yapmak üzere randevu verilir.

  ARIA network sistemi ile Anabilim dalımızda bulunan cihazlar birbiri ile iletişim içindedir ve yapılan her bir uygulama otomatik olarak sisteme kaydedilmektedir

  Eksternal tedaviler için yeni teknolojiye sahip Lineer Hızlandırıcı cihazı (VARİAN CLINAC DHX ), Üç boyutlu Konformal Radyoterapi planlaması olanağı sağlayan Bilgisayarlı Tedavi planlama Sistemi (VARİAN ECLİPS 8.0), yüksek kalitede bir tedavi için gerekli olan kapsamlı, teknik altyapı ve ağ (network) sistemi (VARIAN ARIA ) anabilim dalımızın donanımını oluşturmaktadır.

  Lineer Hızlandırıcı Cihazı ( LİNAK ) dozimetrik sistemlerin yardımıyla kalite kontrol temini ve kalibrasyonları yapılabilmektedir. Ayrıca Hastaya özel dozimetri bu sistemler ile yapılabilmektedir. Yılda en az 1 kez iyon odalarımız ve elektrometremiz TAEK ÇNAEM’e gönderilerek kalibre edilmektedir.
  Hasta memnuniyetini ön planda tutan merkezimiz alanında uzman güler yüzlü personelimizle hastalarımız randevusuz dahi gelse işlemleri kolaylıkla halledilmektedir.
  2 yardımcı doçent doktor, 3 Araştırma Görevlisi, 1 Tıbbı Radyo Fizik Uzmanı, 4 Radyoterapi Teknikeri ve alanında uzman 2 hemşiresiyle değerli hastalarımıza hizmet vermekten onur duymaktadır.

 • Onkoloji Merkezi

  Genel Anabilim Dalı Başkanının Mesajı

 • Onkoloji Merkezi

 • Onkoloji Merkezi

 • Onkoloji Merkezi

 • Onkoloji Merkezi

 • Onkoloji Merkezi

  Adres Tarifi : Hastanemiz şehir merkezine yaklaşık 5 kilometre mesafede bulunmaktadır. Toplu taşımanın yanı sıra, özel araçlar ile gelen hastalarımız için de yeterli park alanımız bulunmaktadır.

 • Onkoloji Merkezi