x
x

DUYURUHamile Eğitim Merkezi Gebe Eğitim Programı 18. Dönem kayıtları başlamıştır.

Cumhuriyet Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi; hasta hakları ve etik ilkeler doğrultusunda anne adaylarının, gebelik dönemi, doğum ve lohusalık süreçlerinde ihtiyaç duyduğu bilgiler dikkate alınarak doğru bilgilendirilmelerini sağlamak; anne adaylarının hastanemizde verilen sağlık hizmetlerini etkin kullanmalarını sağlayarak sağlıklı bir şekilde anneliğe hazırlanmalarını esas alır.

Gebelikler, eşler ve yakınları için mutluluk kaynağı olup, yeni bir yaşam düzeni gerektirmekle beraber son ana kadar belli olmayan kritik bir süreçtir. Oluşabilecek risk faktörlerine karşı önlem almayı, risk faktörlerini erken dönemde tanıyarak sağlık kuruluşlarına en kısa sürede başvurmaları ve en kısa sürede tedavilerine başlanarak anne - bebek hayatını korumayı hedeflemektedir.

Doğum öncesi kurslarla, anneye;

• Gebeliğin oluşumu ve anne sağlığı, • Gebelik, • Gebelikte beslenme • Doğuma hazırlık ve doğum • Anne rolü ve iletişim • Bebek beslenmesi( emzirme) • Bebek sağlığı ve bakımı • Doğum sonu kadın sağlığı ve aile planlaması gibi temel konularda eğitim verilmektedir.

Kursların, konularında uzman eğitim almış, bilinçli kişiler ya da kurumlar tarafından verilmesi şarttır. Eğitim sonunda annelere verilecek olan kitapçık ile karşılaşabilecekleri sorunlara ışık tutmak amaçlanmaktadır.

ANNELİĞE HAZIRLIK KURSUNA KİMLER KATILABİLİR? Anne olmayı planlayanlar. Gebeler ve eşleri/yardımcı olacak kişiler Doğumun fizyolojisi, doğum ve yenidoğan bakımına ilgi duyan herkes

EĞİTİMCİLER   Doç. Dr. Zehra GÖLBAŞI, Yrd. Doç. Dr. Çağlar YILDIZ,   Diyetisyen Kibar GÜLTEKİN, Hemşire Meral KARATAŞ, Uzman Fizyoterapist Hacer Hicran ŞİMŞEK

Not: Kursumuz ücretsiz olup, Aralık ayı içinde planlanmaktadır. Eğitim için yeterli kişi sayısı tamamlandığında başvuran kursiyerlere telefonla kursun başlama tarihi bildirilecektir. Başvurular hastaneler.cumhuriyet.edu.tr/kayitform.phplinkini tıklayarak ya da Hastanemiz Halkla İlişkiler Biriminden yapılabilir.

Tüm Duyurular